Evde kişisel bakım

Kişisel bir bakıcı ile bağımsızlığınızı desteklemek.

Çoğu insan, mümkün olduğu kadar uzun süre evde yaşamak ister, ancak hastalıklar ve engeller çoğu zaman bunu zorlaştırır. Yerinde yaşlanmanın en iyi yollarından biri evde kişisel bakım hizmetleridir . Evde bakım ile eğitimli bir yardımcı, kendi evinizin rahatlığında tıbbi olmayan hizmetler sunar. Bağımsızlığınızı korumak ve arkadaşlarınıza ve ailenize yakın kalmak gibi evde özel bakımın birçok faydası vardır. Seçeneklerinizi anlamanıza yardımcı olmak için tıbbi olmayan evde bakım için bir kılavuz oluşturduk. Burada evde sağlık bakımına nelerin dahil olduğunu özetledik. “Kişisel evde bakım nedir?” sorusunu yanıtlayarak başlayalım.

Kişisel bakım nedir?

Yaşlılar için kişisel bakım , giyinme ve kişisel görünümünüzü korumanın yanı sıra günlük kişisel yaşam görevlerinin ve özel hijyen ve tuvaletin desteklenmesi ve denetlenmesidir.

Kişisel bakım şunları içerebilir:

  Banyo ve duş, yatak banyoları dahil
  Losyon ve kremleri gerektiği gibi uygulamak
  Giyinme ve yatmaya hazırlanma
  Ağız sağlıgı
  Makyaj yapmak ve saç bakımı yapmak
  Tıraş ile destek
  Ayak bakımı, özellikle şeker hastasıysanız ayaklarınız konusunda ekstra dikkatli olmanız gerekir.
  Bir komodin veya yatak tavası kullanmak da dahil olmak üzere tuvalete gitmenize yardımcı olmak
  Mahrem bölgelerin temizlenmesi ile birlikte kontinans pedlerinin değiştirilmesi
  Yatak yaralarını germek ve önlemek için yatakta hareket pozisyonunu destekleyin
  Stoma veya kateter torbasının veya başka bir klinik müdahalenin değiştirilmesi veya bakımı
  Sizi bir insan olarak tanımaya çalışırken, bakım planınız sevdiklerinizi ve sevmediklerinizi, kullanmak istediğiniz hijyen veya güzellik ürünlerini ve kendinizi en çok neyin ve kimin yanında rahat hissettiğinizi belirleyecektir. Tıraş ve diyabetik ayak bakımı gibi özel görevler, bakıcınız için özel talimatlarla destek planınızda her zaman ana hatlarıyla belirtilecektir.
  Her bakıcı, kişisel bakımınızı sağduyulu ve kişisel sınırlarınıza saygılı bir şekilde sağlamak için ustalıkla eğitilmiştir. Her zaman saygınlığınızı ve bağımsızlığınızı sağlamanın önemini öğrendikleri kapsamlı bir eğitim alırlar.
  Bakıcılar kişisel bakımın tüm yönlerini sağlamak üzere eğitilmiş olsalar da, kendiniz için yapmayı tercih edeceğiniz bazı şeyler olabilir. İyi bir bakıcı, istediğiniz zaman size her zaman yer verir ve mümkün olan her yerde bağımsızlığınızı teşvik eder.

  "Vasıfsız bakım, tıbbi olmayan bakım veya refakatçi bakımı olarak da bilinen evde kişisel bakım hizmetleri , mümkün olduğunca uzun süre kendi evinizin rahatlığında yaşamanızı sağlar. Evde kalmak, size başka ortamlarda deneyimleyemeyeceğiniz daha yüksek bir yaşam kalitesi sağlayabilir."


  Son derece kişiselleştirilmiş bakım planımız, rutinleriniz ve yaşam tarzınızla birlikte çalışarak, ihtiyacınız olan bakım ve desteği nasıl, ne zaman ve nerede istediğiniz dahil olmak üzere tüm ihtiyaçlarınızı ve özel tercihlerinizi yakalayacaktır. Kişisel bakım almak için gerçekten kendi evinizden daha iyi bir yer yoktur.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Yatılı evde bakım ihtiyaçlarınızı görüşerek ücretsiz ve koşulsuz bir fiyat teklifi almak için bugün arayabilir, Mesaj gönderebilirsiniz.

Karşılaştığınız zorluklar ne kadar karmaşık olursa olsun, hayatınızı daha iyi hale getirecek ideal çözümleri bulmak için deneyim ve becerilere sahibiz.