Ev ve yaşlı yaşamı.

Daha iyi bir yaşam için evden ayrılamalarına gerek yok!

Yaşlılarda ev ve yasli yaşamı

Bir yaşlının evde kalmasına veya yaşlı bakım topluluğuna taşınmasına karar vermek, aileler için duygusal bir mücadele olabilir. Değişim genellikle zordur ve yıllardır aynı yerde ikamet eden yaşlılar, bunun iyi bir fikir olduğunu bilseler bile, kıdemli bir topluluğa geçişe açık olmayabilirler.

Ailenizi ve sevdiklerinizi bu kararın bazı duygularından ve stresinden kurtarmak için, mevcut durumu ve gelecekteki ihtiyaçları değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken birkaç temel husus vardır. Açık ve dürüst olmak, üst düzey bir topluluğa taşınmanın ilgili herkes için yaşam kalitesini iyileştirip iyileştirmeyeceğini belirlemeye yardımcı olacaktır.

  Kıdemlinin günlük yaşamdaki kişisel ihtiyaçlarını değerlendirin. Yemek hazırlama, temizlik konusunda uygulamalı yardım, kişisel bakım ve ilaçlar ve diğer yardımlar dahil olmak üzere gereken her şeyi düşünün. Posta almak için dışarı çıkmak, bir ev ve çim bakımı yapmak ve hatta markete veya kuaföre gitmek gibi görevleri unutmayın. Günlük görevleri yerine getirmek için yardım gerekiyorsa, her gün kaç arkadaş ve aile üyesi yardıma katılıyor ve bu yardım gelecekte de sürdürülebilir mi?
  Evde günlük yardım ücretli bir bakıcı tarafından sağlanıyorsa, işe alınan yardım haftada yalnızca birkaç saat olsa bile maliyetler hızla artabilir. Maliyete ek olarak, doğru bakıcıyı bulmak zor olabilir ve bakımın sürekliliğinde boşluklar bırakarak elde tutmak daha da zor olabilir. Bu nedenle, evde kalmayı ve yaşlı bir topluluğa taşınmayı karşılaştırırken, karar verme sürecinde bu maliyetleri ve endişeleri en alt satırda hesaba kattığınızdan emin olun.
  Güvenlik önemlidir, bu nedenle yalnız veya yaşlı bir eş veya partnerle yaşayanlar için güvenlik endişelerinin bir listesini yapın. Yürüme ve merdiven çıkma yeteneklerini ve düşmeleri veya hastalanmaları durumunda olası senaryoları göz önünde bulundurun. Ulusal Yaşlanma Konseyi'ne göre , "Düşmeler, yaşlı Amerikalılar için ölümcül ve ölümcül olmayan yaralanmaların önde gelen nedenidir. Düşmeler yaşlıların güvenliğini ve bağımsızlığını tehdit eder ve muazzam ekonomik ve kişisel maliyetler yaratır.” Banyo yapmak, merdiven çıkmak ve araba kullanmak gibi zamanla daha zorlayıcı veya imkansız hale gelebilecek aktiviteleri dahil ettiğinizden emin olun.
  İzolasyon, evde yaşayan yaşlılar için çok önemli bir diğer husustur. Dışarı çıkmak gitgide zorlaştıkça, birçoğu kendilerini çoğu zaman yalnız buluyor ve sonunda yalnızlaşıyor. Nihayetinde, bu yaşam tarzı onların gücünü azaltabilir, uykuyu etkileyebilir ve hatta depresyona neden olabilir. AARP Vakfı'nın Connect2affect programı, yalnız yaşayan sevdikleriniz için, tecrit bir sorun haline gelmeden önce bir endişe olup olmadığını ortaya çıkarabilecek bir değerlendirme sunuyor.
  Birçok yaşlı için, kıdemli bir toplulukta yaşama kavramı, hemen yüksek maliyetlerle ilişkilendirilir. Ancak finansal sonuçlara varmadan önce, ev sahibi olmanın ve evin bakımının maliyetini, her şeyin onlar için yönetildiği ve bakımının yapıldığı üst düzey bir toplulukta yaşamakla karşılaştırmak için zaman ayırın. Sadece kira veya ipotek ödemelerini değil, evle ilgili tüm masrafları dahil ettiğinizden emin olun; Vergiler, kamu hizmetleri, bakım, sigorta ve ücretli bakıcılar (2. maddede belirtildiği gibi) de karşılaştırmaya eklenmelidir. Medicare genellikle tıbbi olarak gerekli olmayan yaşlılık yaşamını kapsamadığından, finansman seçenekleri de araştırılmalıdır. Portföylerinde uzun süreli bakım sigortası, gazilik hakları, emekli maaşları, gayrimenkul satışından elde edilen gelirler ve diğer finansman kaynaklarını içeren bir liste yapın.
  Ailenizle tüm bulgular ve endişeler hakkında konuşun. Ne kadar yardım sağlamaya devam edebileceklerinden, izolasyonla ilgili endişelere ve evde kalmaya karşı yaşlı bir yaşam topluluğuna taşınmaya ilişkin karşılaştırmalı maliyetlere kadar her şeyi ekleyin.

  "Kişiye özel bakım hizmetleri sunarak, bireylere hayatlarını olabildiğince bağımsız yaşama fırsatı sunuyoruz."

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Yatılı evde bakım ihtiyaçlarınızı görüşerek ücretsiz ve koşulsuz bir fiyat teklifi almak için bugün arayabilir, Mesaj gönderebilirsiniz.

Karşılaştığınız zorluklar ne kadar karmaşık olursa olsun, hayatınızı daha iyi hale getirecek ideal çözümleri bulmak için deneyim ve becerilere sahibiz.